טיפים לחיפוש עבודה – שיעזרו לך להתקבל למשרת החלומות שלך!

 לכל אחד יש את משרת החלומות שלו. ראיונות עבודה יכולים להיות אתגר לא קטן ובשביל להתקבל למשרה שתמיד רצינו אנחנו צריכים להשקיע הרבה מאוד מאמץ. כאשר אנחנו הולכים לריאיון עבודה יש מספר דברים שחשוב להקפיד עליהם. חשוב להקפיד להגיע בזמן לריאיון ואפילו להקדים אליו בחמש או עשר דקות. חשוב שבזמן הריאיון יהיה לנו ריח טוב מהפה (לא כדאי לאכול לפני הריאיון טונה או בצל). עוד חשוב להקפיד שהשיער שלנו יהיה מסורק ומסודר ולא פרוע. ככלל כדאי מאוד להשקיע במראה החיצוני שלנו כאשר אנחנו הולכים לריאיון עבודה ולוודא שהוא יפה ואסתטי.

מה אסור לעשות בריאיון עבודה?

יש הרבה דברים שלא כדאי ולמעשה אסור לעשות בריאיון עבודה. בריאיון עבודה לא כדאי לצעוק על המראיין, לא כדאי לדבר אליו בזלזול ולא כדאי להביע ביקורת על החברה בה המשרה שאנחנו רוצים להתקבל אליה נמצאת. בריאיון עבודה גם לא כדאי להתנהג בצורה זחוחה או שחצנית. כדאי לנו לדבר בצניעות ובכבוד רב לסביבה ולאנשים אחרים. אחד הדברים הכי גרועים שאפשר לעשות בריאיון למשרה הוא להגיע אליה בלבוש מרושל ולא מטופח, עם בגדים קרועים או בגדים שיש עליהם כתמים.חשוב מאוד לא לאבד את העשתונות במהלך הריאיון – גם אם המראיין מעצבן אותנו וגם אם אנחנו נאלצים לחכות לו מספר דקות או אפילו חצי שעה.

מה כדאי לעשות בריאיון עבודה?

אז מה כן כדאי ורצוי לעשות בריאיון עבודה? בריאיון עבודה כדאי לנו להקשיב למראיין ולהיות קשובים אליו. כדאי לנו לענות ולדבר רק בצורה חיובית. גם על החסרונות שלנו או על פרטים בקורות חיים שלנו שאנחנו לא בדיוק גאים בהם כדאי לדבר בצורה חיובית.כך למשל אם עבדנו בניקיון אנחנו יכולים לומר שיש לנו מודעות רבה לאסתטיקה ולהיגיינה, שאנחנו אחראיים ומודעים מאוד לסביבה שלנו. עוד חשוב להדגיש את ההשכלה שלנו ואת הניסיון שלנו. אם עבדנו למשל במלצרות אנחנו יכולים לומר שלמדנו מכך על יחסי אנוש ועל איך לתת שירות טוב